Stephen King: Konec hlídky

Mám teď pocit, že vlastně ani nestíhám psát o všech knihách, které jsem přečetl (mám za sebou ještě Dlouhý pochodČasožrouty, aktuálně čtu Skryté okno do skryté zahrady), a o snech ani nemluvě (naposledy to byl sen o hře s občanskými průkazy).

Konec hlídky (Martinus.cz)
Konec hlídky (Martinus.cz)

Proto dnes dovrším psaní o posledním dílu z trilogie Billa Hodgese. O knížce píší: „Pachatel hrůzných činů leží v nemocnici a jeho uzdravení je nejisté, přesto má neuvěřitelnou moc páchat to nejhorší myslitelné zlo. Pokud ho vyšetřovatel Bill Hodges s Holly Gibneyovou brzy nezastaví, stanou se jeho oběťmi i oni!“.

Třetí díl začíná pohledem záchranářů na události u Městského centra. Pokračuje nemocnicí, kde leží s poškozeným mozkem Brady, který dostal na konci prvního dílu od Holly pleskačem po hlavě. No, nejen leží…

Protože druhý díl byl jen vsuvka, Konec hlídky v porovnání s ním celkem frčí a posouvá děj příběhu. Zvraty ale nečekejte. Nemůžu si pomoct – Kingovi tyhle detektivky zasazené do přítomnosti a skutečnosti moc nejdou. Jasně, v knížce má své velké místo nadpřirozeno, počítače, IT atp. je na tom snad ještě lépe. Uchvaťte čtenáře, který očekává něco tajemného (viz Osvícení, Mlha, Zelená míle atp.), povídáním o počítačích a herních konzolích.

Celé je to takové… nemastné a neslané. Možná proto, že mám myslím jeho knížky celkem načteny, očekával jsem víc. Tohle „načtení“ mi dávalo celkem přesnou možnost vědět po přečtení třetiny knížky, jak to bude vypadat v třetině další, a po té druhé třetině, jak to bude vypadat na konci.

Konec hlídky není špatná kniha, je spíš průměrná. Pro velké Kingovi fanoušky to bude zklamání, pro ostatní pravděpodobně lepší detektivka. I proto relativně vysokých 69 %.

 

Stephen King: Konec hlídky
 • 70%
  spád děje - 70%
 • 73%
  autorův styl - 73%
 • 61%
  přínos, zamyšlení, ponaučení - 61%
 • 71%
  závěr knihy - 71%
 • 72%
  doporučuji ostatním k přečtení - 72%
69%

1 339 shlédnutí
Hodnotit stránku/příspěvek: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (dosud nehodnoceno)

Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.