Survival výbava do auta

Nedávno jsem strávil noc v autě. Zjištění, že moje připravenost na ni týkající se výbavy není velká, mě donutila napsat tenhle příspěvek.

Tak tedy survival noční výbava do auta podle mého názoru:

1. Toaletní papír
Není nic horšího, když potřebuješ na velkou a nemáš si čím utřít zadek. Jako ano – je tu smrková větvička (dost škrábe), noviny (já tedy nechci mít černý zadek od tiskařské barvy) nebo lopuch (často se protrhává).

Navíc do toaleťáku se dá smrkat, hoří (hodí se na podpal), na utření něčeho rozlitého v autě, otření skla.

2. Deka
Bez pohybu člověk potřebuje alespoň 26 st. Celsia, aby mu nebyla zima. Takže, když je venku v noci 20 stupňů, bude Ti zima. Prakticky několikrát vyzkoušeno. Hotovo, konec.

Deka se také dá rozložit na zem mimo auto, složit jako polštářek, přehodit přes auto (aby do něj tolik nepralo slunce nebo jako maskování)…

3. Voda
No jasně – bude žízeň. Nemluvím ale třeba jen o slazené minerálce nebo šťávě. Jemně perlivá minerálka nebo čistá voda v autě vydrží celkem dlouho.

Dá se použít na umytí rukou nebo výše zmíněného zadku po neúspěšné operaci s lopuchem.

4. Palivo v nádrži
Budu-li si chtít v autě zatopit, potřebuji benzín/naftu/plyn. Tohle je důležité hlavně v zimě. Takže držet se minimálně na čtvrtce nádrže.

5. Nabitý telefon/nabíječka do auta
Když v noci nemůžu spát, sjedu twitter, instagram (FB,…). A jako, že spát celou noc nebudeš. Leda tak vzadu v tranzitu. Jinak to budou pokroucené polohy a mnohokrát přerušovaný spánek na sklopené sedačce.

Taky se hodí ke zjištění otvíracích dob okolních obchodů, polohy atp. Ano, k zavolání pomoci taky.

6. Lžička
Jíst jogurt nebo salát rohlíkem je opruz, chlebem ještě větší. Dá se s ní také něco vydlabat, zašroubovat atp.

 

Proč v seznamu chybí třeba nůž? No… co v autě s nožem? Salám ukoušu, chleba taky.

Na něco jsem zapomněl?

 

1 112 shlédnutí
Hodnotit stránku/příspěvek: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (celkové hodnocení: 5,00 z 5)

Loading...

2 reakce na “Survival výbava do auta”

  1. Dneska jsem si taky trochu vybavovala auto. Inspirovala jsem se Tvým seznamem, ale pak jsem to vzala z ženského pohledu a přidala jsem ještě tampóny, ibalgin, gumičku do vlasů a antibakteriální gel 😀

  2. V te TV zkus pohledat a vymenit nafoukle elektrolyticke kondenzatory. Dost obvykla zavada v dnesni dobe u ledasceho. Budou nekde ve zdroji, u privodu, vyssi kapacita. Vysychaji a pak se nafouknou, ztrati kapacitu, napeti neni filtrovano a tudiz nedostatecne pro chod pristroje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *